Новини України. 12 грудня. Чехія має три місяці на те, щоб вирішити чи давати політичний притулок екс-міністру економіки Богдану Данилишину. Про це заявила чеський адвокат екс-міністра Маріна Махіткова в інтерв’ю “Радіо “Свобода”.

Богдан Данилишин у тюрмі почувається добре

“Згідно з законом вирішення справи у першій інстанції триває до трьох місяців. Ми повинні твердо вірити, що Міністерство внутрішніх справ (Чехії) з цим упорається і до трьох місяців справу вирішить”, – зазначила вона.

“Не думаю, що Україна може тут якось втрутитись до справи. Це вирішує Чехія і це повністю в її компетенції”, – додала адвокат.

Махіткова вважає, що на чеську сторону можна було б вплинути, “якщо б з української сторони дійшло до змін, якщо б вона визнала, що процес, який там відкрили – незаконний і що він не спирається на положення Карного кодексу України“.

“Але з огляду на сучасний стан справ із охороною прав людини в Україні й тих процесів, які там відбуваються, коли українського адвоката пана Данилишина не допускають до його карної справи, думаю, що за такого стану справ зміна рішення неможлива”, – додала вона.

Адвокат уточнила, що заява була подана та офіційно оформлена працівниками Міністерства внутрішніх справ (Чехії) 29 листопада 2010 року.

Данилишин вирішив, що ситуація критична, що немає жодної гарантії, що його в Україні чекає справедливий процес. Я б сказала, що це є той єдиний і найсуттєвіший аргумент, чому він вирішив подати цю заяву”, – додала Махіткова.

Вона також розповіла, що бачилася з Данилишиним в п’ятницю вранці в тюрмі: “Сказала б так: він виглядає, як того вимагають обставини, адже в тюрмі вже два місяці. Виглядає добре і тримається”.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.