Новини культури. 7 грудня. Український актор Богдан Ступка заявив про складання повноважень президента Київського міжнародного кінофестивалю. Вже третій, травневий, київський “кінозабіг” в 2011 році пройде без президента.

Богдан Ступка
Ступка покидає Київський міжнародний кінофестиваль

Як стало відомо “Дзеркалу тижня”, організатори пропонують створити при фестивалі “формат” художньої ради, до якого можуть увійти деякі відомі кінематографісти.

Коментуючи виданню мотивації розставання зі своїм кінодітищем, Богдан Ступка подякував за спільну роботу творчому складу фестивалю (“адже за короткий час форуму вдалося стати дуже помітним і навіть привабливим для західних діячів”). А одна з причин його відходу з керівного складу фестивалю – це новий міжнародний проект Богдана Ступки, який найближчим часом зажадає від нього креативних і організаційних зусиль.

Що це за “історія” – поки що тримається в секреті, який обіцяли розкрити вже на початку нового року.

Нагадаємо, Київський міжнародний кінофестиваль вперше розцвів на берегах Дніпра у 2009 році. Мета заходу – підтримка кіно, розвиток творчих контактів, обмін ідеями між кінематографістами України та інших країн, а також розвиток co-production на території Україні.

Молодий кінофестиваль миттєво отримав серйозний патронат. Співорганізаторами акції стали: Мінкультури, Міністерство закордонних справ України. Продюсерську діяльність здійснювала компанія “Арт-про”.

Фільмом-переможцем першого фестивалю стала сербська стрічка “Турне” (режисер Горан Маркович). У другому фестивалі перемогла досить відома в світі картина – турецький “Бабай” (режисер Аталай Ташдікен). Цей фільм крім гран-прі отримав ще й премію в $20 тис.

Багато в чому завдяки бренду акції, імені Ступки, Київ у фестивальні дні відвідали: Едріан Броуді, Ольга Куриленко, Кері Хіроюкі Тагава, Станіслав Говорухін, Каспер Ван Діен, Вадим Перельман, Армен Джигарханян, Отар Іоселіані і багато інших.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.