Новини України. 18 грудня. Інцидент у Верховній Раді, під час якого депутати Партії регіонів силою розблокували, завдав серйозного удару по іміджу України як демократичної держави.

Петро Порошенко
Порошенко закликає зробити висновки після бійки в Раді

Про це повідомив екс-міністр закордонних справ, голова ради Нацбанку України Петро Порошенко.

“Я вам першим коментую ці події. Я не люблю бути в ситуації незручності, але, на жаль, повинен сказати, що, в світлі цих подій, я пишаюся тим, що я зараз не в парламенті. Мені соромно за український парламентаризм”, – заявив Порошенко в інтерв’ю РИА Новости.

“Парламент – це мистецтво компромісу. І якщо затискати горло дискусій в парламенті, якщо не стимулювати пошук суспільного компромісу в парламенті, я глибоко переконаний, що процес невдоволення, протест – виплеснеться на вулиці”, – зазначив він.

Він висловив упевненість, що, не зробивши висновків з подій, які відбулися в парламенті, не можна рухатися вперед.

“І висновки повинні бути зроблені таким чином, щоб у нікого не було бажання у політичному діалозі використовувати заточення, ломи, відмички, ланцюжки та інші речі. Це речі, з якими не асоціюється 99,9% українського парламентаризму”, – сказав Порошенко.

“На жаль, багато хто з новоприбулих парламентаріїв не дотягують до того рівня, коли вони вміють аргументувати свою позицію, тоді в хід ідуть кулаки. Таким людям не місце в парламенті”, – заявив політик, додавши, що навколо тих людей, які готові себе подібним чином вести в парламенті, потрібно створювати “випалену землю”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.