Новини світу. 31 грудня. Білорусь вирішила не продовжувати мандат Офісу ОБСЄ.

Олександр Лукашенко
Білорусь припинила діяльність Офісу ОБСЄ

Про це повідомив начальник Управління інформації, прес-секретар МЗС Білорусії Андрій Савіних.

Коментуючи це рішення, він назвав його “усвідомленим, обумовленим відсутністю об’єктивних підстав для збереження Місії ОБСЄ в Білорусі“.

За словами Андрія Савіних, з 2003 року за час роботи Офісу у Білорусі був реалізований низка значних проектів. Так, експерти ОБСЄ і представники білоруської сторони успішно співпрацювали у розвитку альтернативних джерел енергії, туризму, відбудови регіонів, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.

Особлива увага приділялася також створенню ефективних механізмів взаємодії державних і громадських організацій, розвитку законодавства про місцеве самоврядування, боротьбі з торгівлею людьми.

“Білоруська сторона високо оцінює послідовні зусилля співробітників офісу з реалізації спільних проектів. Діяльність Офісу – важливий внесок у вдосконалення практики роботи державних інститутів Білорусі“, – відзначив офіційний представник МЗС.

Разом з тим, як пояснив Савіних, “оцінка результатів діяльності Офісу ОБСЄ в Мінську показує, що мандат Офісу виконано”.

“Рішення Білорусі про припинення роботи Офісу в Мінську не призведе до зниження рівня взаємодії нашої країни з ОБСЄ, – упевнений Савіних, – Навпаки, ми готові до зміцнення та підвищення ефективності практичної взаємодії з інститутами ОБСЄ в усіх напрямках програмної діяльності організації”.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.