Новини України. 8 грудня. У 2011 році банкіри не обіцяють послабити вимоги до платоспроможності позичальників

кредит, банк
Банки ще не скоро послаблять вимоги для видачі кредитів

«Поки не будуть подолані всі наслідки економічної кризи, вимоги до офіційних доходів позичальника (з урахуванням його витрат на всіх членів сім’ї), до бездоганної кредитної історії в минулому, до коефіцієнта покриття кредиту заставою залишаться досить жорсткими», – говорить начальник управління розвитку роздрібного бізнесу Індустріалбанк Сергій Писаренко.

Передумов зниження вимог до платоспроможності позичальників не бачить і директор департаменту роздрібного бізнесу Терра Банку Світлана Мараховська.

«Ще рано говорити про те, що наше населення досягло такого рівня кредитоспроможності, як населення розвинених європейських країн або Америки для того, щоб банки могли послабити вимоги до підтвердження їх платоспроможності», – говорить пані Мараховська.

“Жорсткість підходу до оцінки платоспроможності позичальників, яка сформувалася в останні рік-півтора, збереглися, і банки будуть приймати до уваги тільки офіційно підтверджені доходи. Отже, повторення буму кредитування в 2011 році очікувати не варто», – відзначає начальник управління роздрібних клієнтів департаменту активних операцій банку «Київ» Тарас Блощаневич.

Нагадаємо, в пост-кризовий період банки ввели жорсткі вимоги до платоспроможності позичальників. По-перше, враховуються лише офіційні доходи. По-друге, платіж по кредиту не повинен перевищувати 30-50% (в окремих випадках 60-70%) доходів позичальника. По-третє, позичальник повинен надати значний власний внесок від 20 до 50% вартості об’єкта.

З іншого боку, вже протягом 2010 року багато банків почали враховувати офіційні доходи членів сім’ї і обороти по картрахунку. При цьому, з’явилося кілька програм автокредитування з нульовим власним внеском. Отримали друге дихання і моментальні товарні кредити в мережах побутової техніки, які оформляються без довідки про доходи, лише за наявності паспорта і довідки про присвоєння ІПН (ідентифікаційного номера).

За матеріалами Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.