Новини України. 23 грудня. Обсяг прострочених позик в Україні наближається до 30%

Олександр Сугоняко
Олександр Сугоняко: з такою економікою не можна робити оптимістичних прогнозів

Значний обсяг проблемних кредитів, поганий фінансовий стан позичальників і низький рівень законодавчої захищеності кредиторів будуть стримувати розвиток банківської системи України в 2011 році, вважають керівники найбільших банківських асоціацій країни.

“Стагнація з елементами оздоровлення (очікується в 2011 році). Навряд чи ми можемо дуже оптимістично дивитися на наступний рік з такою нездоровою економікою, що знаходиться в борговій ямі”, – відзначає президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

“Щоб банківська система почала стабільно працювати, потрібно розчистити проблемні активи. Буде більш ретельний відбір”, – пояснила у свою чергу генеральний директор асоціації “Український кредитно-банківський союз” Галина Оліфер.

При цьому, за її словами, розгляд законопроекту про підвищення захищеності кредиторів гальмується чиновниками, які є великими боржниками банків.

“Саме вони зараз намагаються заблокувати ухвалення цього документа”, – підкреслила вона.

Як повідомлялося, обсяг наданих банками кредитів зріс за 11 місяців 2010 року на 1,4%, а обсяг прострочених позик – на 29,1%.

За матеріалами Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.