Новини України. 23 грудня. Банкіри заявляють, що законопроект щодо збільшення статутного капіталу банків призведе до дестабілізації банківської системи.

Верховна рада України
Депутати сьогодні розглянуть законопроект щодо статуту банків

Керівники банківських асоціацій також відзначили ризики, які несе для банківського сектора країни законопроект (№ 0884), який підвищує вимоги до капіталу банків. Законопроект розглядатимуть сьогодні.

“Законопроект призведе не просто до переділу банківського ринку, а до його дестабілізації. Це призведе не до відновлення економічного зростання, а до дестабілізації банківської системи і, в кінцевому підсумку, до кризи в економіці“, – заявила генеральний директор асоціації “Український кредитно-банківський союз” Галина Оліфер.

Водночас президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко висловив надію, що парламент відхилить цей законопроект, розібравшись з масштабом загроз для економіки, які несе його реалізація. Розгляд документа в другому читанні заплановано на 23 грудня.

Разом з тим, за його словами, якщо Верховна Рада прийме цей законодавчий акт в чинній редакції, то АУБ буде просити президента ветувати його. Однак, якщо закон все-таки вступить у силу, АУБ має намір докласти зусиль для його оскарження в Конституційному суді.

“Просто так знищити українські банки ми не дозволимо”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, підготовлений до другого читання законопроект № 0884, серед іншого, передбачає збільшення вимоги до статутного капіталу нових банків з 75 млн. грн. до 500 млн. грн. Одночасно НБУ надається право приймати рішення про мінімальний розмір регулятивного капіталу для діючих банків, що поки є компетенцією Верховної Ради.

Експерти вважають, що закріплення абсолютного значення мінімального статутного капіталу на законодавчому рівні веде до ретрансляції цієї вимоги на регулятивний капітал усіх діючих банків.

АУБ об’єднує близько 120 банків країни, тоді як УКБС 90 фінансово-кредитних установ. До початку грудня в країні діяло 175 банків.

За матеріалами Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.