Новини економіки. 11 грудня. Україна. Банки розглядають можливість починати кредитувати малий бізнес ще на стадії його «зародження».

Кредитне рабство
Відтепер вам нададуть кредит на бізнес, навіть якщо ви ще не маєте жодних напрацювань

За словами банкірів, фінустанови починають розуміти, що конкурувати за мізерну частку платоспроможних позичальників-підприємців, безкінечно знижуючи ставки за кредитами – не дуже перспективно.

«Можна піти шляхом підтримки тієї людини, яка ще не стала підприємцем. Або ще не виросла до того рівня бізнесу, який вже цікавий банку», – міркує директор Центру підтримки та розвитку підприємництва «OTP Bank» Богдан Ропотілов.

На його думку, потрібно розвивати конкурентне середовище таким чином, щоб самозайнятих підприємців чи підприємців, які тримають середній або малий бізнес було 5-15%, та 30-60%.

Так, для розвитку малого підприємництва банки вже створюють спеціальні центри – інформаційного, юридичного, фінансового, правового консалтингу.

«Ми готові проконсультувати клієнта, ми готові зробити все, щоб видати йому кредит, ми готові надати йому всілякі консультації і розповісти як правильно цей бізнес робити. І це, по суті, є роботою банку, – говорить банкір. – Ми навіть готові йти по шляху створення безкоштовних юридичних консультацій для всіх. Причому для того, щоб підприємець міг це зробити анонімно, він може зателефонувати на номер інформаційного центру та отримати протягом доби відповідь на будь-яке питання з банківського, фінансового, господарського права. Також підприємець може зайти на сайт банку, поставити запитання і анонімно отримати відповідь на будь-яке питання, що стосується цих галузей права. Ця ініціатива вже працює».

Банкіри хочуть, щоб на рівні регіону існувала хоч якась інформаційна підтримка для потенційних дрібних клієнтів, щоб, за словами директора регіонального центру банку «Форум» Юрія Харчука, «вони хоча б знали, куди і за чим звертатися».

На жаль, навіть підходи підприємців до організації бізнесу часто не витримують критики, нарікають банкіри:

“Економічна база їх досить слабка. Доводиться з ними працювати безпосередньо, тому що вони не вміють сформувати навіть простий і елементарний бізнес-план”, – скаржиться пан Харчук.

Джерело Зеркало недели

Comments

  1. Предложенная идея всего лишь утопия как минимум в части работы банка по готовности банка провести “..всілякі консультації і розповісти як правильно цей бізнес робити”. На вопрос: есть ли в банках сотрудники, которые руками сами это делали и знают что предложить начинающему предпринимателю, у меня однозначный ответ – НЕТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.