Новини світу. 16 грудня. Королівський суд Лондона розпорядився випустити на свободу Джуліана Ассанджа.

Ассандж на волі

Засновник скандального сайту Wikileaks Джуліан Ассанж був остаточно звільнений під заставу Королівським судом у Лондоні. Суд відхилив апеляцію прокурорів про екстрадицію журналіста до Швеції. Ассанж, який шокував весь світ публікаціями секретних матеріалів, звинувачується в двох зґвалтуваннях на території Швеції в серпні 2010 року.

Рішення суду було зустрінуте бурхливими вигуками радості прихильників журналіста, які зібралися в центрі Лондона з самого ранку.

У даний момент у суді обговорюються умови звільнення під заставу.

Представники шведського правосуддя стверджують, що рішення подати на апеляцію було прийнято не шведськими, а британськими прокурорами, які побоюються, що Ассандж може втекти.

Також творця Wikileaks переслідують не тільки шведські влади. За повідомленнями газети New York Times, прокурори в США розглядають варіанти звинувачення, яке можна пред’явити Ассанджу. За попередніми даними його можуть звинуватити у змовницькій діяльності.

Безпосереднім умовою для звільнення Ассанжа під заставу є зобов’язання носити на собі електронний датчик, який повідомляє владі про його пересування, і надання постійної адреси проживання.

Також підсудному не можна залишати територію Великобританії: поки обвинувачення не буде повністю знято, паспорт Ассанжа залишиться у розпорядженні влади Лондона. Більше того, йому також потрібно щодня виходити на зв’язок з поліцією в 18.00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.