Новини світу. 5 грудня. Творець інтернет-порталу WikiLeaks австралієць Джуліан Ассандж заявив, що у випадку його арешту чи остаточного закриття WikiLeaks в Інтернеті будуть опубліковані надсекретні матеріали, що зачіпають інтереси США і низки інших країн.

Джуліан Ассандж
Ассандж пригрозив черговою інформаційною бомбою

Про це він заявив після того, як “Інтерпол” на запит Швеції видав міжнародний ордер на затримання Ассанджа за звинуваченням у зґвалтуванні. Зараз австралієць знаходиться в південно-східному передмісті Лондона і продовжує підтримувати контакти зі співробітниками WikiLeaks.

Як повідомив у неділю лондонський тижневик Sandy Times, у розпорядженні Ассанджа знаходяться відеоматеріали, на яких показані наслідки повітряних атак США в Афганістані, в результаті яких постраждали мирні жителі; документи, пов’язані з американською в’язницею в Гуантанамо; інформація про діяльність американського банку “Bank of America” і нафтової компанії British Petroleum. Частина цих матеріалів уже надійшла в Інтернет в зашифрованому вигляді.

Зараз Ассандж заявив, що в момент його можливого арешту в світову мережу надійде електронний ключ, який дозволить її прочитати. Sandy Times відзначає, що спроби незалежних експертів розшифрувати викладені тексти поки не привели до успіху, так як використаний Ассанджом шифр вкрай складний.

Як повідомляють фахівці, раніше WikiLeaks надавав всі призначені для публікації в Інтернеті конфіденційні матеріали для первинного ознайомлення представникам влади США. Останні мали право вилучити з текстів прізвища людей, які могли прямо постраждати в результаті розголошення конфіденційних даних. Це стосувалося також низки документів, які носили надсекретний характер.

За словами Ассанджа, саме така інформація, що має стратегічне значення для США, буде опублікована у разі його арешту. Тим часом британські ЗМІ повідомляють, що арешту Ассандж можна очікувати вже на майбутньому тижні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.