Новини культури. 6 грудня. Уперше в сучасній історії археологами виявлені найбільші реліквії цивілізації американських інків – три Священних камені предків. Камені, знайдені групою британських вчених, здійснювали, за переказами, зв’язок між реальним і потойбічним світами.

камені були ціннішими за золото

Згадки про Священні камені інків містяться в хроніках іспанських завойовників Америки, що відносяться до XVI століття. Вони мали конусоподібну форму і цінувалися дорожче за золото і інші коштовності.

Камені використовувалися інками в найурочистіших випадках, так як через них здійснювався, на їхню думку, зв’язок людей з верховним божеством. Проте до сьогоднішнього дня ніколи не вдавалося виявити ці священні предмети.

Зараз британські вчені змогли знайти їх в перуанських Андах. Розкопки велися в високогірному містечку Інгапірка Вамінан – на місці, де колись знаходилася церемоніальний майданчик. Камені були закопані на глибині 2,5 метрів під жертовником.

Саме там їх і виявила експедиція трьох британських університетів та Британського музею, повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на публікацію в лондонському тижневику Observer.

“Це справжня наукова і культурна сенсація, мова йде про унікальне відкриття унікальних об’єктах”, – заявив один з учених, які брали участь в розкопках, професор Колін Макеван.

Він повідомив, що знайдені Священні камені представляють собою оброблений особливим чином білий і червоний андезит (це – вулканічна гірська порода, що нагадує граніт).

Імперія інків проіснувала на заході Південної Америки з XI по XVI століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.