Новини економіки. 17 грудня. ДПЕК має намір збільшити свою частку в структурі акціонерного капіталу “Київенерго”

Рінат Ахметов
Ахметов має намір придбати ще 25% Київенерго

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив ТОВ “Донбаська паливно-енергетична компанія” (“ДТЕК”, Донецьк) придбати акції ВАТ “Київенерго” у розмірі понад 25% голосів у вищому органі управління ВАТ.

У повідомленні комітету нагадується, що ТОВ управляє корпоративними правами.

Як повідомлялося, “ДТЕК” 10 грудня повідомив, що збільшив свою частку в структурі акціонерного капіталу “Київенерго” до 39,98%.

В даний час найбільшим акціонером “Київенерго” є НАК “Енергетична компанія України”: їй належить 50% +1 акція. Раніше другим за величиною акціонером з пакетом в 12,73% акцій була територіальна громада Києва. Потім комунальний пакет був переданий в ЗАТ “Київенергохолдинг”, в якому місто отримало 61% акцій. У серпні 2007 року стало відомо, що цей пакет перейшов у власність кіпрської компанії Trelodia Investments Limited. Потім він ще кілька разів міняв власників.

Нове керівництво Києва в цьому році заявило, що вивчає правомірність продажу частки міста в “Київенерго“, однак про якісь спроби повернути її через суди чи прокуратуру невідомо на відміну від інших об’єктів, де Києву таким шляхом вдалося відновити свій контроль над відчуженими пакетами акцій .

Київенерго” експлуатує практично всі енергетичні об’єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.

ДТЕК” створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ, Донецьк) Рината Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Корпоративна структура групи сформована з трьох ланок: нідерландська холдингова компанія (DTEK Holdings BV), корпоративний центр (ТОВ “ДТЕК“, підрозділи якого розташовані у Києві та Донецьку) і розташовані в чотирьох областях України виробничі підприємства.

Джерело ДеньгиУа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.