Новини технологій. 2 грудня. США. Корпорація Apple отримала патент на технологію проектування 3D-зображення, для сприйняття якого не потрібно надягати спеціальні стереоскопічні окуляри.

3D стане доступним

Цей метод працює наступним чином – кожен піксель проектується на відбивну, текстуровану поверхню, а потім окремо “потрапляє” в ліве і праве око глядача, виробляючи тим самим тривимірний ефект.

Більше того, ця система вміє визначати місце розташування обох очей кожного глядача, тому 3D-картинку зможуть побачити відразу кілька людей з різних кутів. Ця технологія призначена для використання в недорогих автостереоскопічних 3D-дисплеях, які забезпечать глядачеві повну свободу пересування, наголошується в патентній заявці, виданій Apple Бюро США з патентів і товарних знаків (USPTO).

Іншими словами, для запатентованих “яблучної” компанією 3D-дисплеїв не потрібні спеціальні окуляри, а глядачі не будуть обмежені кутом огляду або необхідністю сидіти прямо і нерухомо, щоб побачити тривимірний ефект.

Відзначимо, що Apple – не єдина компанія, яка цікавиться подібними технологіями. Прототипи 3D-телевізорів, для яких не потрібні стереоокуляри, також є в корпорацій Sharp і Toshiba. До кінця цього року перші моделі цих пристроїв надійдуть у продаж у Японії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.