Новини політики. 25 грудня. Виключення з антикорупційного законопроекту норми про обов’язкове декларування доходів і витрат усіма близькими людьми і родичами державних службовців має політичні мотиви.

Руслан Князевич

Таку думку висловив народний депутат від блоку «Наша Україна – Народна самооборона», член робочої групи з доопрацювання законопроекту № 7487 Руслан Князевич.

«По суті, відсутність цієї норми повністю вихолостив антикорупційний законопроект», – заявив він.

На думку парламентарія, контроль і спеціальна перевірка близьких осіб держслужбовців дали б реальний інструмент перевірки та притягнення до відповідальності чиновників.

«І мені незрозуміло, навіщо взагалі було міняти наше в цілому досить прогресивне антикорупційне законодавство, якщо дана норма з нього виключена? Очевидні політичні мотиви», – зазначив Князевич.

Він підкреслив також, у законопроекті «повторені ряд абсурдних статей, вже півтора року були предметом критики всіх фахівців».

«Так, до переліку суб’єктів для спеціальної антикорупційної перевірки підпадають всі громадські організації, а також усі члени дільничних і територіальних виборчих комісій. Тобто перевірці будуть піддаватися люди, які ніякого відношення до державної служби не мають. Боюся, що після того, як наші силові структури почнуть перевіряти виборчі комісії, в них залишаться працювати лише члени однієї партії», – резюмував депутат.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла за основу проект закону № 7487 «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні», ініційований президентом України Віктором Януковичем, у четвер, 23 грудня.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.