Новини України. 21 грудня. Чорнобильська зона в 2011 році буде відкрита для відвідувачів, туристи зможуть пройти за спеціальними маршрутами без небезпеки для здоров’я.

З 2011 можна буде поїхати на екскурсію в Чорнобиль

“Всі охочі зможуть відвідати чорнобильську зону”, – повідомила директор державного підприємства “ЧорнобильінтерінформОксана Нор на прес-конференції у вівторок.

За її словами, ідея відкрити зону для вільного відвідування виникла у зв’язку з тим, що на такі поїздки постійно зростає попит. Зокрема, всі бажаючі зможуть відвідати міста Чорнобиль та Прип’ять, Чорнобильську атомну станцію, об’єкт “Укриття”.

“До нас надходить багато прохань про дозвіл відвідати чорнобильську зону. Найбільший інтерес виявляють іноземці. Ми розуміємо, що повинні задовольнити цей попит, – сказала вона, додавши, що метою таких поїздок буде не туризм у звичайному розумінні слова. – Ми хочемо показати, що Україна більше не становить ядерної загрози. Відвідувачам розкажуть про чорнобильську катастрофу, про ліквідацію наслідків, про діяльність ЧС та про багато іншого”.

Вона повідомила, що розроблені спеціальні маршрути, прокладанням яких займалося МНС України.

За словами директора департаменту охорони здоров’я та медико-біологічного захисту цього міністерства Петра Волянського, головним критерієм є безпека, як відвідувачів, так і обслуговуючого персоналу.

“Радіологи провели заміри в місцях двох майбутніх маршрутів. Їх висновок – тут людина може перебувати без шкоди для здоров’я від чотирьох до п’яти діб”, – сказав він, додавши, що є певні обмеження для людей до 18 років, для вагітних жінок і молодих мам . За його словами, кожен відвідувач буде під розпис ознайомлений з правилами поведінки, які узгоджені з Міністерством охорони здоров’я України.

Сфера безпеки зачіпає не тільки медичні показники, відзначив начальник державного департаменту – адміністрації зони відчуження Дмитро Бобро. За його словами, існують обмеження щодо зйомок у зоні і щодо передачі звідти будь-якої інформації. Що стосується безпеки фізичної, то Бобро відзначив, що зовнішня доза опромінення за чотири-п’ять діб на маршрутах у зоні така ж, яку людина може отримати, зробивши два перельоти через океан.

Нор повідомила, що зараз йде робота з укладання договорів з компаніями, які будуть возити людей в чорнобильську зону. За її словами, поки немає інформації, скільки буде компаній і яка буде ціна поїздки, але перші тури можуть відбутися вже в січні 2011 року.

Катастрофа на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув четвертий енергоблок атомної електростанції, на території Української РСР. Реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Вона вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. 31 людина загинула протягом перших 3-х місяців після вибуху на енергоблоці.

Віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 тисяч чоловік. 134 людини перенесли променеву хворобу у тій чи іншій ступені тяжкості, понад 115 тисяч людей з 30-кілометрової зони були евакуйовані. Для ліквідації наслідків були мобілізовані значні ресурси, понад 600 тисяч людей брали участь у ліквідації наслідків катастрофи.

На сьогоднішній день чорнобильський напрямок, що відноситься до екстремального виду туризму, не є масовим. Такі тури організовують переважно для іноземних туристів кілька приватних фірм.

Джерело РіаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.