Новини здоров’я. 20 грудня. Чоловіки, котрі захоплюються спортивними велосипедами, ризикують власним репродуктивним здоров’ям, заявили американські учені.

Велосипед може негативно вплинути на чоловічу репродуктивну функцію

Фахівці університету Бостона провели масштабне дослідження зв’язку різних видів спорту з порушеннями статевої функції у чоловіків, в якому взяли участь більше двох тисяч спортсменів. Виявилось, що у тих осіб, які часто і багато катаються на велосипеді (дорожньому або гірському) середня кількість сперматозоїдів, що виробляється, нижча, ніж у тих чоловіків, хто віддає перевагу іншим видам активного дозвілля.

При цьому у велосипедистів, які катаються більше п’яти годин на тиждень, страждає і якість сперми – їхні статеві клітини менш рухомі. Ці два чинники (олігоспермія і астенозооспермія – проблеми з кількістю і рухливістю сперматозоїдів) визначають понад 90% всіх випадків чоловічого безпліддя.

За статистикою, виявленою фахівцями Бостона, не більше 25% представників сильної статі, які займаються спортом, мають які-небудь проблеми з кількістю або якістю сперми. При цьому серед активних велосипедистів таких чоловіків більше 40%. Лікарі повідомили, що 27% чоловіків, які ведуть сидячий спосіб життя, страждають від схожої патології.

“Проблеми зі спермою можуть виникати в результаті збільшення температури в паховій області, а також хронічних мікротравм – ударів від спортивного сідла велосипеда”, – пояснила автор дослідження доцент епідеміології доктор Лорен Вайз.

У попередніх експериментах учені також встановлювали зв’язок між велосипедним спортом і інтимними проблемами. Так, вважається, що любителі покрутити педалі страждають від імпотенції на 5% – 7% частіше, ніж решта чоловіків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.