Новини світу. 19 грудня. Сайт WikiLeaks оприлюднив документи, в яких стверджується, що президент Білорусі вважає Росію ініціатором війни у Грузії

Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко стверджував, що Росія спровокувала війну з Грузією, і скаржився, що його змушують визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії в обмін на дешевий російський газ. Про це йдеться в матеріалах американського дипломатичного листування, що потрапили в розпорядження сайту WikiLeaks.

Антиросійські висловлювання Лукашенка наводяться у звіті про його переговори з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Паетом. Більшу частину півторагодинної зустрічі, що відбулася в жовтні 2009 року, президент Білорусії нібито присвятив нападкам на Росію.

Крім війни в Південній Осетії, Лукашенко торкнувся теми будівництва газопроводу “Північний потік“. Як говориться у звіті, білоруський лідер сподівався, що Фінляндія, Швеція і Данія не схвалять цей проект. В якості альтернативи Лукашенко пропонував провести другу лінію газопроводу “Ямал-Європа“, що проходить по території Білорусії. Цей проект, за словами Лукашенка, був би в 10 разів дешевше “Північного потоку“.

У числі документів, що потрапили до WikiLeaks, також виявився звіт про поїздку президента Білорусії до Вільнюса, під час якої Лукашенко розповів міністру закордонних справ Литви Вігаудас Ушацкас про своє ставлення до президента і прем’єр-міністра Росії. На думку Лукашенко, Дмитро Мєдвєдєв набирає політичну вагу і за своїм впливом зрівнявся з Володимиром Путіним. Як зазначив білоруський лідер, стало незрозуміло, “хто буде справжнім босом” в Росії в найближчі роки.

Говорячи про відносини з європейськими країнами, Лукашенко поскаржився, що ЄС не надає йому ніякої допомоги у відповідь на невизнання Південної Осетії і Абхазії, а також на те, що Білорусія захищає кордони Євросоюзу від нелегальної імміграції. Лукашенко послався на досвід України, яка провела численні реформи заради зближення з ЄС і НАТО, але не добилася ніякого результату на цьому шляху.

У матеріалах WikiLeaks також містяться відгуки Лукашенка про білоруську опозицію. У відповідь на закиди в утиску опозиційних рухів Лукашенко заявив, що його супротивники не становлять загрози і ніколи не зможуть об’єднатися. Він також зазначив, що деякі опозиціонери раніше були його союзниками, з якими він “пив горілку”.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.