Новини світу. 12 грудня. Дослідники з німецької страхової групи Munich Re підрахували, що 2010 рік стане найтеплішим роком, починаючи з 1880 року.

Спека
2010 рік найтепліший в сторіччі

Крім того, 2010 рік виявився багатим на природні катастрофи, що зміцнило думку вчених про настання глобальної зміни клімату, повідомляє Der Tagesspiegel.

“За таким критерієм як середньодобові середньорічні температури, 2010 рік став найтеплішим роком з моменту початку наших спостережень у 1880 році”, – відзначив аналітик Munich Re Петер Хоппе.

При цьому у низці регіонів планети були досягнуті аномальні показники – мова йде про спеку в Пакистані, центральній Росії та Лос-Анджелесі. На думку Хоппе, це свідчить про початок зміни глобального клімату.

Крім того, 2010 рік став практично рекордним за останні 30 років і за кількістю природних катаклізмів. Вчені нарахували до 900 таких подій, що можна порівняти з 1980 роком.

Втім, незважаючи на те, що 2010 рік у цілому виявився теплішим від інших років, зима в північній півкулі поки що більш сувора і холодна, ніж зазвичай.

Нагадаємо, польські метеорологи ще влітку зробили прогноз, що зима 2010-2011 років може стати однією з найсуворіших у Європі за останнє тисячоліття. Причину вони вбачають у згасанні теплої атлантичної течії Гольфстрім, яка перестала приносити тепло до Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.