Новини світу. 25 грудня. Цього року катаклізми і природні катастрофи забрали життя 260 тис. людей.

Колись це було будинком

Рік, що минає став рекордним за останні кілька десятиліть через кількість жертв природних катастроф. Землетруси і цунамі, шторми й урагани, повені і пекельна спека вбили 260 тис. людей.

Ця жахлива цифра може зрівнятися хіба що з найбільш трагічним землетрусом в історії, коли в 2004 році в Індонезії загинуло понад 250 тис. осіб.

За даними великої швейцарської страхової компанії Swiss Re sigma, економічні втрати по всьому світу від природних і техногенних катастроф склали в 2010 році 222 мільярди доларів – майже в три рази більше, ніж у 2009.

Снігопади у Європі

Останнім з масштабних стихійних випробувань став снігопад, який “накрив” Європу. Найбільше постраждали мешканці західної та центральної частини ЄС. Ще на початку грудня у Франції було зафіксовано рекордну кількість опадів за останні 20 років.

Хоча про жертви не повідомлялося, від обмороження постраждали сотні людей. Снігові замети заблокували дороги, аеропорти і значно затримували рух поїздів. Люди змушені були ночувати в аеропортах і автомобілях, що застрягли у заметах.

Ейяфьятлайокудль: Європа в попелі

14 квітня в Ісландії почалося виверження вулкана Ейяфьятлайокудль. Всій Європі це явище з чудовою назвою запам’яталося паралізованим авіасполученням і туманною завісою, яка накрила північний-захід Євросоюзу. Попелястий серпанок дійшов навіть до Росії.

Протягом майже 10 днів в аеропортах ночували тисячі осіб. Збиток, нанесений європейському туризму, за попередніми оцінками, сягнув одного мільярда євро.

Землетрус в Тибеті

Рано вранці 14 квітня в Китаї на кордоні з Тибетським автономним округом стався сильний землетрус. У гірських районах в результаті підземних поштовхів загинули 2698 чоловік загинули, 270 зникли безвісти, 246 тисяч постраждали.

Найближче до епіцентру землетрусу місто Цзегу було зруйновано практично повністю. Тибетські ченці провели наймасовішу в історії автономії кремацію загиблих.

Сезон ураганів і розлив нафти

У середньому за шість місяців ураганного сезону на Америку обрушилося одинадцять штормів. Найсильніший тропічний шторм Агата – внаслідок якого утворилися повені і за попередніми даними загинуло 198 осіб і ще 119 – пропали без вісті.

Один з штормів посилив і наслідки розливу нафти в Мексиканській затоці. Вітри «розігнали» нафту на десятки кілометрів.

Як відомо, найбільше екологічне лихо в історії США забрало 11 життів і перетворило акваторію Карибського басейну в величезну нафтову пляму. Збитки від події оцінені в $ 40 млрд.

Вулкан і землетрус в Індонезії

26 жовтня в Індонезії на острові Ява сталося відразу два стихійних лиха, очевидно, викликаних одним джерелом тектонічної активності. Спершу землетрус силою в 7,7 балів викликав цунамі, що хлинули на архіпелаг Ментаваі в західній частині країни. Загинуло більше 400 чоловік.

Слідом за водою, ринуло полум’я. Сталося найсерйозніше за останні 100 років виверження вулкана Мерапі. Хмари пилу, дим і гаряча лава спустошили все на десятки кілометрів від кратера. 304 людей загинули, 467 отримали важкі поранення, 330 тисячам мешканців довелося покинути свої будинки.

Зсуви в Китаї

Найсильніші дощі в ніч з 7 на 8 серпня викликали зсуви і розлив річки в повіті Чжоуцюй Ганьнань-Тибетського автономного округу. У результаті удару стихії, загинули більш 1700 чоловік. Більше 26470 – постраждали або втратили дах над головою. Стихія фактично стерла з лиця землі вісім населених пунктів повіту.

Тоді у жалобній гамі вийшли всі китайські газети і навіть інтернет-сайти стали чорно-білими.

Землетрус в Чилі

27 лютого в Тихому океанае недалеко від району Мауле в 320 кілометрах на північний захід від столиці Чилі – міста Сантьяго, стався землетрус силою 8,8 балів за шкалою Ріхтера. За поштовхом послідувало цунамі.

Загинуло понад 700 чоловік, тисячі пропали безвісти, понад 81 тисячя будинків виявилися повністю зруйнованими. Остаточно кількість жерт так і не було названо. За словами сейсмологів, цей землетрус міг вплинути на вісь Землі, тому привернув особливу увагу вчених.

Повінь в Пакистані

Ще одне велике лихо – повінь в Пакистані в провінції Хайбер-Пахтунхва в кінці липня цього року, коли загинуло 1980 чоловік. Повінь викликали найсильніші мусонні зливи, які призвели до розливу великих річок провінції – Інду, Джелама і Чінаб. Від повеней постраждало населення, яке проживає саме по берегах цих річок.

Спека в Росії та Україні

Аномальна спека на території Росії минулого літа побила рекорди не лише фінансових збитків, але й кількість загиблих. Лісові пожежі, температурний максимум і посуха погубили близько 15 тисяч чоловік. Жертвами пекельної спеки стали люди з серцевими захворюваннями, люди похилого віку. Люди намагалися рятуватися у водоймах, від чого тільки в червні в РФ потонули близько 1250 чоловік.

Причиною спеки метеорологи називають блокуючий антициклон, який проіснував над територією Європейської частини Росії близько 50 діб. А ось причини такої аномалії вченим не до кінця зрозумілі.

Всі біди Гаїті

Найжахливішою і наймасовішою за кількістю жертв катастрофою став землетрус на Гаїті. Після поштовхів 7 балів, що трапилися 12 січня, 222 570 чоловік загинуло, сотні тисяч постраждали.

Зруйновані будинки, голод, відсутність комунікацій і загибель туристичної галузі поставили під сумнів майбутнє мешканців Гаїті.

Наслідки тих страшних подій дають про себе знати і сьогодні, продовжуючи забирати життя. В Гаїті епідемія холери.

За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я країни, зареєстровано більше 114 тис. хворих на холеру, померли 2535 чоловік. Епідемія на Гаїті, за побоюванням вчених, може стати загрозою світового масштабу. Саме тому в багатьох аеропортах світу вже введені заходи безпеки.

Вчені з’ясували, що в геномі ДНК холери закладена мутація, яка здатна привести до виникнення ще більш серйозного захворювання. І хоча кампанія з набору волонтерів для Гаїті стала наймасовішою в історії Америки, зараз багато залишають острова.

Як ми вже повідомляли, 21 грудня 2010 року було визнано найпохмурішим днем за останні 450 років.

За матеріалами ТочкаНет

Comments

  1. Що за малограмотні ПТУшники редактують статті. Ви перед тим як викладати хоч би перевірили, соормно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.