Новини спорту. 29 листопада. Швейцарська газета SonntagsZeitung дізналася про існування списку членів виконкому ФІФА, які отримали “мільйони” за свої голоси на виборах країн – організаторів чемпіонатів світу 2018 і 2022 року. Про наявність такого списку виданню повідомило анонімне швейцарське джерело.

ФІФА знову вляпалося у скандал
ФІФА кишить корупціонерами - ЗМІ
SonntagsZeitung не назвала імена чиновників, запідозрених у корупції, а також не вказала загальне число керівників ФІФА, що потрапили в список.

Уточнюється, що список хабарників містить імена не тільки чиновників ФІФА, але і функціонерів інших спортивних організацій. За даними джерела SonntagsZeitung, чиновники отримували хабарі через підставні компанії.

Вказується, що в корупції запідозрений “відомий член Міжнародного олімпійського комітету (МОК)”, при цьому не уточнюється, чи є він у виконкомі ФІФА.

З членів виконкому ФІФА в МОК входять дві людини: президент ФІФА Йозеф Блаттер і голова Конфедерації африканського футболу (CAF) камерунець Ісса Айяту.

18 листопада 2010 два члени виконкому ФІФА – таітянін Рейнальд Темарі і нігерієць Амос Адамові – були дискваліфіковані на тривалі терміни.

Причиною покарання стала згода чиновників продати свої голоси на виборах організатора ЧС-2018, яку вони дали репортерам британського видання The Sunday Times, що представилися лобістами одного з заявочних комітетів.

Господині ЧС-2018 і ЧС-2022 будуть визначені на засіданні виконкому ФІФА, яке відбудеться 2 грудня 2010 року в Цюріху.

На проведення ЧС-2018 претендують Росія, Англія, а також країни, що подали спільні заявки – Іспанія з Португалією і Бельгія з Голландією. За ЧС-2022 боряться Катар, Австралія, США, Південна Корея і Японія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.