Шибениця виявилася милосердною карою

2 листопада. У середу влада Ірану має намір привести у виконання смертний вирок 43-річної Сакіні Мохаммаді Аштіані, однак, під тиском міжнародних правозахисних організацій, замінила смерть через побиття камінням на повішення, повідомляє CNN.

Аштіані звинувачують в адюльтері, який за іранськими законами карається стратою через побиття камінням. Спочатку вона визнала свою провину, однак потім сказала, що зробила це під тортурами і відмовилася від свідчень.

Також Аштіані підозрюють у співучасті в убивстві чоловіка, однак її сім’я категорично це заперечує. Аштіані виступала із заявою про те, що вбивця її чоловіка знайдений і сидить у в’язниці, проте смертний вирок не отримав.

У боротьбу за долю Аштіані активно включилася жіноча міжнародна організація Комітет проти побиття камінням. Організації вдалося привернути увагу й інших правозахисних організацій у багатьох країнах світу, після чого влада Ірану погодилися змінити вирок, правда, залишивши в силі смертну кару, але вибравши менш болючий метод.

Джерело Газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.