16 листопада. Сьогодні, 16 листопада, Верховна Рада на засіданні завершила розгляд поправок до другого розділу проекту Податкового кодексу “Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)”, затвердивши, таким чином, цей розділ.

Податковий кодекс України
Затверджено другий розділ Податкового кодексу

У цілому до цього розділу в редакції проекту Податкового кодексу, підготовленого до другого читання, пропонувалося 729 поправок.

У розділ включено 132 статті та він визначає порядок адміністрування податків і зборів в цілому, порядок контролю дотримання вимог податкового та митного законодавства у випадках, коли здійснення такого контролю покладається на контролюючі органи.

Контролюючий орган несе законодавчу відповідальність за несвоєчасність передачі Державному казначейству для виконання висновків про повернення коштів податкового боргу з бюджету. Зокрема, контролюючий орган готує висновки не пізніше, ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви про повернення коштів, і подає його для виконання Держказначейству.

У свою чергу, Держказначейство також протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково та / або надміру сплачених сум податків платникам податків у встановленому ним порядку.

У разі наявності у платника податкового боргу повернення сум грошового зобов’язання здійснюється на поточний рахунок платника податку або готівкою за відповідним чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, але лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Крім того, розділ визначає в якості органів стягнення виключно органи державної податкової служби, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх компетенції, а також державні виконавці у межах їх компетенції. У той же час стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Джерело Комерсант

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.