Джуліан Ассандж
Ассандж має компромат навіть на Росію

5 листопада. Швейцарія. Засновник WikiLeaks Джуліан Ассандж заявив, що можливо, йому доведеться попросити політичного притулку в Швейцарії, куди в цьому випадку, переїде і сайт WikiLeaks.

“Зараз я вирішую, чи просити мені притулку”, – сказав Ассандж в інтерв’ю швейцарському телеканалу TSR.

“Публікація даних щодо США привела не до всебічного і ретельного розслідування порушень прав людини, як це роблять інші країни, а до агресії на адресу нашої організації, публічних загроз і спроб знищити інформацію, що стала надбанням громадськості”, – сказав Джуліан Ассандж на прес-конференції в Женеві.

За його словами, на сайті до кінця року буде опубліковано ще близько 4 тис. секретних документів, що стосуються різних країн. У розпорядженні інтернет-ресурсу є секретні матеріали не лише щодо США, але і щодо низки інших держав, зокрема Росії та Лівану.

Ассандж знову закликав США розслідувати опубліковані WikiLeaks дані про тортури іракських ув’язнених і зловживання американських військових в Іраку.

Нагадаємо, WikiLeaks опублікував близько 392 тис. документів про війну в Іраку. У документах йдеться про те, що в період з січня 2004р. по 31 грудень 2009р. в Іраку загинули не менше 109 тис. чоловік. З них 66 тис. мирних жителів, 23 тис. 984 бойовиків, 15 тис. 196 військовослужбовців іракської урядової армії і поліцейських, і 3 тис. 771 солдат США і їх союзників. У середньому в Іраку щодня гинув 31 мирний житель. Ці цифри значно перевищують дані офіційної статистики.

Джерело Trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.