Віктор Пшонка

4 листопада. Очікуване призначення Віктора Пшонки генпрокурором продовжує логіку призначень на ключові посади, які здійснювалися “за принципом лояльності до президента”. Таку думку висловив директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран, передає “Німецька хвиля”.

Таким чином, як вважає експерт, відтепер вся відповідальність за ефективність роботи генпрокуратури фактично лягає особисто на президента Віктора Януковича.

“Успіх розкриття справи Гонгадзе та інших справ винятково залежить від політичної волі самого президента”, – заявив Таран.

З іншого боку, призначення на ключові посади виключно особисто відданих Януковичу вихідців з Донецька Таран вважає ознакою того, що нинішня влада не знає, як сформувати власну структуру.

На далеку перспективу такі призначення експерт вважає недалекоглядними. Оскільки ця кадрова політика не дає підстав для її підтримки українськими елітами.

Якщо їх буде відрізано від участі у владі, вони будуть вимушені шукати інших способів політичної самореалізації – в тому числі, й в опозиційному таборі, вважає Таран.

Як відомо, 3 листопада президент звільнив із посади генерального прокурора Олександра Медведька, термін повноважень якого вже збіг. Водночас, Янукович подав на розгляд Верховної Ради кандидатуру Віктора Пшонки, який до цього був заступником генпрокурора.

Президент пояснив, що він вважає за важливе “мати спадкоємність” у цій царині й повідомив, що Медведько сам висловив бажання залишити посаду генпрокурора.

Очікується, що затвердження Пшонки на посаді генпрокурора може відбутися вже у четвер. Його кандидатуру вже підтримав профільний комітет Верховної Ради.ло

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.