Києво-Печерська Лавра
Києво-Печерська Лавра може вилетіти зі списку ЮНЕСКО

1 листопада. Київ. З 1 по 4 листопада в Києві перебуватиме делегація експертів ЮНЕСКО, які будуть оцінювати стан об’єктів спадщини ЮНЕСКО – Софії Київської та Києво-Печерської Лаври, а також їхніх буферних зон. Про це повідомили представники ініціативи “Збережи старий Київ”.

За словами активістів, серед експертів, які прибудуть до Києва, буде і Франческо Бандарін, який займає посади голови Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та заступника генерального директора цієї організації.

“Вперше в Київ приїжджає делегація такого рівня з питань охорони культурної спадщини”, – заявили представники ініціативи.

Активісти при цьому нагадали, що влітку поточного року на сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО в Бразилії розглядалося питання збереження об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Києві.

“Тільки завдяки домовленостям з російською стороною тоді вдалося уникнути включення українських пам’яток до переліку об’єктів, які знаходяться під загрозою. У той же час, російський експерт по збереженню культурної спадщини ЮНЕСКО Ігор Маковецький підписав нібито від імені всієї організації “узгодження” на будівництво на вул. Гончара, 17-23. У центральному офісі ЮНЕСКО існування будь-якого узгодження заперечують. Українські органи влади не відреагували на таке підтасовування документів”, – заявили представники ініціативи “Збережи старий Київ”.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.