Виверження вулкану - втрати для всіх

2 листопада. Ісландія. За даними ісландських вулканологів, один з місцевих вулканів – Грімсветн, може розпочати найближчим часом діяти. Як заявили експерти з Метеорологічного інституту Ісландії, вони зафіксували низку фактів, що дозволяють зробити таке припущення. Для Європи це може обернутися черговим паралічем пасажирської авіації.

За словами експерта Гуннара Сігурдссона, метеорологи зафіксували збільшення вмісту водяної пари в повітрі безпосередньо над вулканом. На їхню думку, це свідчить про посилене випаровування води з озера, яке знаходиться в кратері вулкана Грімсветн. У свою чергу підвищення температури у вулкані означає збільшення тиску, що може призвести до виверження. Однак, скільки магми зараз знаходиться у вулкані, вчені сказати точно не можуть.

Тим не менше, подібна закономірність була зафіксована ще в 2004 році, тоді теж посилилося випаровування води з озера в кратері, поки воно зовсім не пересохло, після чого почалося виверження. Крім цього, Метеорологічний інститут Ісландії в Рейк’явіку також зафіксував підвищену сейсмічну активність в області вулкана.

“У сукупності це свідчить про те, що в найближчі тижні або місяці може статися виверження. Ми поки не знаємо, якої воно буде сили”, – підкреслив Сігурдссон.

Раніше виверження Ейяфьятлайокудля призвело до скасування в Європі між 15 і 21 квітня понад 100 тисяч авіарейсів. Авіакомпанії втратили тоді близько 2,2 мільярдів доларів, приватні особи – не менше 1,6 мільярдів доларів.

Джерело АП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.