Новини України. 25 листопада. Депутати Європейського парламенту узгодили проект резолюції щодо України, голосування за який має відбутися сьогодні.

Європарламент
Європарламент стурбований ситуацією в Україні

У документі, зокрема, планується визнати право України на підставі статті 49 Угоди Європейського Союзу подати заявку на членство в ЄС як європейської держави, що дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини та фундаментальних свобод, верховенства права. При цьому депутати планують підкреслити, що Україна має європейську перспективу, а також привітати консенсусні заяви українського уряду і опозиції про прагнення до євроінтеграції з довгостроковою метою стати членом ЄС.

Разом з тим у проекті наголошується, що місцеві вибори 31 жовтня цього року не встановили нового позитивного стандарту, і висловлюється жаль, що Україна змінила виборче законодавство за кілька місяців до їх проведення.

Європарламент висловлює жаль, що через відмову виборчих комісій реєструвати запити опозиційних партій раніше, ніж списки Партії регіонів, правляча партія отримала перші номери в бюлетенях для голосування у 85% округів”, – написано в документі.

У проекті також зазначається, що деякі партії, зокрема “Батьківщина”, не змогли зареєструвати своїх кандидатів в ряді регіонів і взяти участь у виборах. Європарламент також планує висловити співчуття тим, що виборчі правила залишаються предметом дискусій в України і підтримати необхідність поліпшення виборчого законодавства при співпраці з ЄС і ОБСЄ.

У документі міститься стурбованість останнім розвитком подій, яке, на думку депутатів, може призвести до підриву свободи ЗМІ та плюралізму, а також заклик до влади вжити всі необхідні заходи для захисту цих основних аспектів демократичного суспільства, утримуватися від прямого чи непрямого контролю за змістом повідомлень національних ЗМІ.

У проекті резолюції наголошується і ключова роль України у забезпеченні енергетичної безпеки ЄС, підкреслюється важливість прискорення співробітництва між Україною та ЄС у цій сфері, міститься заклик до України виконати зобов’язання, взяті нею в березні 2009 року в рамках Брюссельської декларації.

Крім того, Європарламент планує закликати українську владу до прискорення зусиль по боротьбі з корупцією, закликати Верховну Раду схвалити закон про доступ до публічної інформації, привітати План дій щодо лібералізації візового режиму для України, закликати країни-члени ЄС відмовитися від стягування зборів при видачі віз, а також закликати Єврокомісію і Україну підготувати спеціальні заходи для полегшення переміщення вболівальників між Україною і Польщею під час Євро-2012.

Джерело Ліга

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.