Новини світу. 17 листопада. Міністри фінансів Єврогрупи прийняли рішення активізувати переговори про надання допомоги Ірландії і заявили про готовність діяти рішуче й скоординовано заради збереження фінансової стабільності в єврозоні.

ЄЦБ
ЄС допоможе Ірландії

Центральним питанням наради міністрів Єврогрупи (країн зони євро), що закінчився пізно ввечері у вівторок, була ситуація навколо Ірландії.

Питання про допомогу переходить у практичну площину: експерти ЄС направляються для вивчення ситуації в Дублін, низка країн єврозони закликали Ірландію прийняти пакет допомоги, який може досягти $136 млрд, повідомили The Wall Street Journal її джерела.

“Обмін думками, який відбудеться між Ірландією, Єврокомісією, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом (МВФ), дозволить нам отримати всю необхідну інформацію на випадок, якщо Ірландія попросить про допомогу”, – заявив за підсумками зустрічі голова групи, прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер.

За його словами, ірландська сторона виявила готовність вести діалог з Єврокомісією і МВФ з метою визначення параметрів можливої допомоги. Він зазначив, що остаточне рішення щодо її необхідності повинно бути прийнято Дубліном вже “у найближчі дні”.

Міністри фінансів констатували, що зусилля ірландської влади по подоланню банківської кризи поки що не забезпечили стабілізації економіки.

“Ринкові умови не нормалізувалися, тиск зберігається, що дає підстави для побоювань, що можуть знадобитися подальші реформи та стабілізаційні заходи”, – йдеться в їх заяві.

Ірландська влада, констатується в документі, проведе в короткі терміни консультації з Європейським ЦБ і Міжнародним валютним фондом, щоб визначити найкращий варіант надання допомоги для відповіді на ринкові ризики.

Поки ірландська влада, як і раніше чинить опір тиску колег по ЄС і не хочуть робити запити. Міністр фінансів Ірландії Браян Леніхан заявив, що “європейська допомога не є неминучою”.

За його словами, Дублін не прийняв рішення щодо допомоги, але, визнав міністр, “мають місце серйозні ринкові хвилювання“.

“Я не хотів би ставити тут термінів, але це є терміновим питанням”, – сказав він, коментуючи тимчасові рамки майбутнього обговорення.

У Дубліні прем’єр Браян Коуен сказав в парламенті, що уряд не запрошував допомогу, але “працює з іншими, щоб визначити, що можна зробити для поліпшення ситуації з ринковими ризиками”.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.