18 листопада. Європейський Союз узгодив текст Плану дій щодо скасування віз для України. Про це заявив представник дипломатичної служби Євросоюзу.

ЄС, Європа
План буде затверджений на саміті Україна-ЄС

“Текст узгоджений європейською стороною, він буде представлений Україні і, сподіваюся, буде затверджений на саміті Україна-ЄС», – сказав дипломат.

За словами дипломата, ЄС зацікавлений в більш тісній співпраці з Україною.

«Наш намір – дати позитивний політичний сигнал про готовність вибудовувати тісні відносини з Україною», – підкреслив він.

У той же час, дипломат зазначив, що надання плану дій – це лише початок шляху зі скасування віз, оскільки сам документ вимагає серйозних зусиль від української сторони для виконання всіх необхідних вимог у сфері управління кордонами, міграції, політики надання притулку, безпеки, захисту документів.

Україна і Євросоюз почали безвізовий діалог у жовтні 2008 року. У травні цього року сторони домовилися про надання Україні Плану дій щодо режиму скасування візового.

25 жовтня Рада закордонних справ ЄС у своїх висновках про «Східне партнерство» визначила основні параметри Плану дій.

Документ буде складатися з двох частин. На першому етапі передбачається внесення змін до законодавства України, а на другому – реалізація внесених змін на практиці.

При цьому країни – члени ЄС прийняли рішення моніторити виконання Україною умов, необхідних для скасування візового режиму.

Надання плану дій також не означає автоматизму у скасуванні віз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.