Новини світу. 28 листопада. Брюссель. Країни Європейського союзу і представники Міжнародного валютного фонду досягли принципової згоди щодо плану допомоги Ірландії у розмірі 85 мільярдів євро.

єврозона, ВВП
ЄС готує гроші для Ірландії

Про це повідомили європейські дипломатичні джерела в Брюсселі, де сьогодні проходить зустріч міністрів фінансів ЄС.

Фінансова допомога призначена головним чином для ірландських банків, які потрапили в критичну ситуацію в результаті прориву спекулятивної “бульбашки” у галузі нерухомості. Як наслідок дефіцит держбюджету Ірландії досяг 32% від ВВП.

Засідання в Брюсселі проходить напередодні відкриття європейських ринків і покликане зупинити хвилеподібну тенденцію падіння євро, курс якого в п’ятницю досяг найнижчої позначки по відношенню до долара.

Тиждень тому уряд Ірландії офіційно звернувся за фінансовою допомогою до Євросоюзу. Усі наступні дні керівництво ЄС, МВФ, Європейського центрального банку вело з урядом Ірландії консультації щодо розмірів, структури і умови надання пакету допомоги. Тепер міністри фінансів країн-членів Євросоюзу мають затвердити його, тим самим завершивши процес стабілізації фінансової системи Ірландії.

50 мільярдів євро підуть на збільшення капіталізації ірландських банків, ще 25 мільярдів – на фінансування дефіциту державного бюджету Ірландії. Додаткові 10 мільярдів євро являють собою резерв, який повинен продемонструвати світовому фінансовому ринку, що Євросоюз, ЄЦБ і МВФ налаштовані рішуче, щоб не допустити подальшої дестабілізації фінансової системи цієї країни зони євро.

Джерело ИТАР-ТАСС

Країни Європейського союзу і представники Міжнародного валютного фонду досягли принципової згоди щодо плану допомоги Ірландії у розмірі 85 мільярдів євро. Про це повідомили європейські дипломатичні джерела в Брюсселі, де в неділю проходить зустріч міністрів фінансів ЄС.

Фінансова допомога призначена головним чином для ірландських банків, які потрапили в критичну ситуацію в результаті прориву спекулятивного “бульбашки” у галузі нерухомості. Як наслідок дефіцит держбюджету Ірландії досяг 32 відсотків від ВВП.

Засідання в Брюсселі проходить напередодні відкриття європейських ринків і покликане зупинити хвилеподібну тенденцію падіння євро, курс якого в п’ятницю досяг найнижчої позначки по відношенню до долара, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Тиждень тому уряд Ірландії офіційно звернулося за фінансовою допомогою до Євросоюзу. Усі наступні дні керівництво ЄС, МВФ, Європейського центрального банку вело з урядом Ірландії консультації за розмірами, структуру і умови надання пакету допомоги. Тепер міністри фінансів країн-членів Євросоюзу мають затвердити його, тим самим завершивши процес стабілізації фінансової системи Ірландії.

50 мільярдів євро підуть на збільшення капіталізації ірландських банків, ще 25 мільярдів – на фінансування дефіциту державного бюджету Ірландії. Додаткові 10 мільярдів євро являють собою резерв, який повинен продемонструвати світовій фінансовий ринок, що Євросоюз, ЄЦБ і МВФ налаштовані рішуче, щоб не допустити подальшої дестабілізації фінансової системи цієї країни зони євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.