16 листопада. Єгипетські археологи виявили 12 нових статуй Алеї сфінксів у Луксорі, повідомила у понеділок Вища рада у справах старожитностей Єгипту. Знайдені статуї відносять до періоду правління фараона Нектанеба I (380-362 р. до н.е.), зазначає телеканал «Культура».

Таємниці Луксору ховаються тут

Як пояснив голова Ради Захі Хавас, нові знахідки зроблені не на відомому раніше маршруті, по якому проходила Алея сфінксів, а на припиненні дороги Нектанеба I, що веде з Луксорського храму в Карнакський, з іншою дорогою, яка веде до храму Мут.

Крім того, на схід від перетину цих доріг виявлено інший шлях, який вів до Нілу. Раніше про нього було відомо тільки з письмових джерел. Як пояснив Хавас, ця дорога використовувалася для доставки священної тури Амона, коли він прямував до Луксорського храму, а також для культових процесій фараонів.

Поки оброблено лише 20 метрів цієї дороги, загальна протяжність якої становить близько 600 метрів. Під час розкопок виявлені фрагменти статуй сфінксів, а також предмети більш пізніх епох в історії Єгипту. Роботи будуть продовжені.

Джерело Балтінфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.