Новини здоров’я. 11 листопада. Японія. Діти самураїв часто народжувалися фізично хворими і недоумкуватими. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Університеті професійного здоров’я та гігієни навколишнього середовища (Кітакюсю, Японія). У всьому винна отруйна косметика матерів.

самурай
Потомків самураїв вбивала косметика матерів

Фахівці вивчали останки сімей самураїв періоду Едо (1603-1867 рр..), Похованих на території монастиря Согендзі. Було знайдено 70 кістяків дорослих і під ними – 47 дитячих.

У дитячих кістках було значно перевищено вміст свинцю. Найбільша концентрація (1241 мкг свинцю на грам) спостерігалася в останках зовсім маленьких дітей – до трьох років. Це в 120 разів більше межі, при якій в організмі людини з’являються нейробіологічні проблеми; концентрація 100-200 мкг свинцю на літр крові вже говорить про зниження інтелекту, нездатності до навчання, читання, погіршенні слуху, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, а також про схильність до антигромадської поведінки.

У частини дитячих останків були виявлені нетипові розростання кісток, які зазвичай бувають при концентрації свинцю в крові вище 700 мкг на літр крові. Виходячи з отриманих результатів, вчені припустили, що багато з цих дітей були хворобливими, з дуже блідим кольором шкіри, швидше за все, з частим головним болем, болем в животі і паралічами. При цьому в кістках дорослих концентрація свинцю в середньому була на рівні 0,02-0,03 мкг на грам; в чоловічих останках вміст свинцю був приблизно вдвічі менше, ніж у жіночих.

У минулому солі свинцю широко використовувалися в косметиці, зокрема, при виготовленні білил. Блідість обличчя вважалася абсолютним ідеалом краси, і прикладом для наслідування були актори традиційного японського театру Кабукі. Особливою популярністю у жінок часів Едо користувалися хлорна ртуть і свинцеві білила, які завозилися з Китаю. Їх змішували з водою і наносили на обличчя. Зараз у багатьох країнах застосування солей свинцю в засобах для краси заборонено, однак час від часу подібні випадки все-таки реєструються.

Джерело УТРО.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.