Toyota
Toyota втратила 4 мільярди доларів

7 листопада. Японія. Втрати прибутку семи найбільших автовиробників Японії за цей фінансовий рік через зростання курсу єни складуть 810 млрд ієн (більше $10 мільярдів), повідомила телекомпанія NHK.

Рекордно високий за останні 15 років курс японської валюти призводить до втрат прибутку від експорту при перерахунку їх у національну валюту, а також стає причиною зростання цін на товари, вироблені в Японії, при їх постачання за кордон.

За підсумками першого півріччя поточного фінансового року, який розпочався в Японії 1 квітня 2010 року, сім найбільших автовиробників країни – Toyota Motor Corporation, Honda Motor Co., Ltd., Mitsubishi Motors, Mazda Motor Corporation, Suzuki Motor Corporation, Nissan Motor Co., Ltd, Fuji Heavy Industries Ltd. – були змушені змінити прогноз курсу валют, закладений у розрахунки компаній, з рівня близько 90 єн за долар до 84-85 єн за долар.

У результаті прогнозований прибуток компаній скоротиться у Toyota – на 320 мільярдів ієн (4 мільярди доларів), в Nissan – на 185 мільярдів ієн (2,3 мільярда доларів), у Honda – на 162 мільярдів ієн (близько 2 мільярдів доларів).

Серед японських автоконцернів зміцнюється тенденція закуповувати деталі за кордоном і збільшувати виробництво на зарубіжних заводах своїх компаній.

Однак, як відзначають автовиробники, якщо єна продовжить зміцнюватися й надалі, це змусить їх перевести виробництво з Японії за межі країни. Повернути його назад буде непросто, вважають представники автоіндустрії.

Для економіки Японії це обернеться низкою серйозних проблем – скороченням великого числа робочих місць, зростанням безробіття, зниженням надходжень від податків та іншими негативними наслідками.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.