Новини світу. 13 листопада. Японія. Японія і Росія готові розвивати довірчий діалог між країнами, незважаючи на загострення відносин через недавній візит президента Дмитра Медведєва на Курильські острови. Про це прем’єр-міністр Японії Наото Кан і Медведєв заявили в ході сьогоднішньої зустрічі в Йокогамі.

Економіка важливіша

Глави двох держав домовилися вести пошук взаємоприйнятного вирішення територіального питання. Втім, і на початку зустрічі вони були налаштовані цілком дружелюбно.

“Розраховую, що в ході цих переговорів і інших контактів ми закладемо основу для зміцнення довірчого діалогу між нашими державами”, – сказав Медведєв на початку зустрічі.

“Хотів би розвивати дружні відносини між Росією і Японією на довірчій основі – як між двома партнерами”, – відповів на це японський прем’єр.

Як розповів журналістам голова російського МЗС Сергій Лавров, Медведєв запропонував Наото Кану змінити підхід до розгляду проблем мирного договору і “поставити попереду економіку”.

1 листопада Дмитро Медведєв вперше за час свого президентського терміну відвідав острів Кунашир, що входить до Великого Курильську гряду. Міністерство закордонних справ Японії вручило з цього приводу російському послу в Токіо ноту протесту, а потім відкликало свого посла з Москви. У Японії пройшли численні мітинги протесту.

Нагадаємо, Японія претендує на чотири острови у південній частині Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї. Питання їх державної приналежності у відносинах між Москвою і Токіо досі  не вирішене.

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.