10 листопада. Київ. Президент Віктор Янукович виступає за аналіз нового виборчого законодавства Європейською комісією “За демократію через право” (“Венеціанська комісія”). Про це журналістам сказав глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін.

В першу чергу мають розробити зміни до закону про вибори парламенту

“Важливою вимогою Президента є незмінність виборчого законодавства. Тобто вони (проекти законів) повинні пройти процедуру прийняття в Україні, вони повинні отримати експертні висновки “Венеціанської комісії”, стати законами, в перспективі – стати кодексом”, – повідомив він.

За словами Льовочкіна, Янукович визначив, що в першу чергу повинні бути розроблені зміни до закону про вибори Верховної Ради, потім – в закон про вибори Президента, після цього – в закон про місцеві вибори.

“Передбачається, що в перспективі можлива кодифікація цих документів, таким чином ці 3 документи створять Виборчий кодекс“, – сказав глава Адміністрації.

Льовочкін підкреслив, що прийняття зазначених законів дозволить не міняти законодавство перед кожними виборами і проводити їх прозоро та відповідно до демократичних норм.

Як повідомляло агентство, Рада Європи готова надати Україні допомогу в удосконаленні виборчого законодавства.

2 листопада Янукович створив робочу групу з питань удосконалення виборчого законодавства і доручив їй підготувати і подати свої пропозиції щодо комплексного і системного вдосконалення регулювання питань проведення виборів до 1 травня 2011 року.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.