Новини України. 15 листопада. Київ. Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Києві Президент Віктор Янукович своїм указом викреслив із положення про Національну премію імені Тараса Шевченка пункт, згідно з яким премія може вручатися громадянам за твори, що висвітлюють тему Голодомору 1932-1933 років.

Віктор Янукович
Янукович не оцінив твори мистецтва про Голодомор

Як повідомили у Центрі досліджень визвольного руху, відповідний указ “Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка” оприлюднила прес-служба глави держави.

Нагадаємо, Шевченківська премія встановлюється для нагородження громадян за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є  духовним надбанням українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Нагородження Національною премією проводиться указом президента України.

У грудні 2007 року президент Віктор Ющенко розширив тематику для розгляду творів, висунутих на нагороду імені Тараса Шевченка, додавши до положення про Національну премію такий текст: “у тому числі твори, які висвітлюють тему Голодомору 1932-1933 років в Україні”.

Джерело Харківські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.