Новини України. 11 листопада. Президент України Віктор Янукович підписав закон, що встановлює порядок проведення електронної державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Президент України Віктор Янукович
Янукович підписав закон про реєстрацію підприємств через інтернет

Як повідомляє прес-служба Держкомпідприємництва, державна реєстрація суб’єктів господарювання проводиться у такому порядку: державний реєстратор ставить на облік отриманий від заявника електронний документ і надсилає заявнику підтвердження його отримання. Далі реєстратор повинен здійснити необхідні реєстраційні дії у випадках, передбачених цим законом, і направити заявнику відповідне повідомлення в електронному вигляді.

Електронні документи, що подаються для проведення державної реєстрації, оформляються згідно з вимогами законодавства в сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису. Ідентифікація заявника буде проходити через використання ним унікальної, захищеної спеціальними програмними засобами електронного цифрового підпису.

За наявності підстави для відмови у проведенні державної реєстрації заявнику направляють відповідне повідомлення в електронній формі. Підтвердженням внесення плати за проведення державної реєстрації юридичної особи, яка проведена у формі електронного документа, є примірник електронного розрахункового документа, засвідченого електронним цифровим підписом.

Держкомпідприємництва розробляє та розміщує на своєму офіційному веб-сайті всю необхідну інформацію щодо електронного формату вихідних документів, а також програм формування та подання документів, необхідних суб’єкту підприємницької діяльності для проведення електронної реєстрації, та забезпечує безкоштовний доступ до них.

Разом з тим, цей закон залишає заявникові можливість подати документи державному реєстратору у звичайному порядку в паперовому вигляді особисто заявником або поштою.

Парламент прийняв цей закон 19 жовтня. Він набуває чинності через дев’ять місяців з дня опублікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.