Новини світу. 12 листопада. Уряд Німеччини має намір найближчим часом відправити на поховання в Росію три склади з радіоактивними матеріалами. Це відпрацьоване ядерне паливо з реактора в Россендорфі, який був побудований за участю СРСР. Водночас німецькі екологи заявили, що російські сховища ядерних відходів на Уралі ненадійні.

Горлебен, поїзд радіоактивний
Радіоактивні відходи з Німеччини поїдуть на Урал

Недавнє транспортування 18 контейнерів з радіоактивними відходами з Франції до Німеччини зіткнулося з хвилею громадських протестів. Зараз уряд Німеччини планує не тільки приймати радіоактивні відходи, але й вивезти з країни частину тих, які перебувають у неї на зберіганні. Мова йде про 951 відпрацьований паливний елемент для АЕС, які знаходяться на зберіганні у спеціальному центрі Ахаус в землі Північного Рейну – Вестфалія.

Ці відходи Берлін планує відправити на Урал в російський ядерний центр “Маяк”, який складує радіоактивні відходи. За даними німецьких ЗМІ, мова йде про паливні елементи для колишнього дослідного реактора НДР в Россендорфі, який був побудований за участю СРСР. Відповідна угодуаміж Росією та Німеччиною, яка дозволить вивезти на територію Росії радіоактивне сміття, вже готова і може бути підписана в найближчий час.

Підставою для цього є договір між СРСР і США, згідно з яким відпрацьовані паливні елементи, які використовувалися в дослідницьких атомних реакторах, побудованих за участю СРСР, повинні повертатися для поховання саме на територію Росії. Кілька східноєвропейських країн вже скористалися такою можливістю. Спочатку Німеччина хотіла побудувати для відходів реактора в Россендорфі спеціальне сховище, однак зараз влада відмовилася від цього плану.

Представники зелених критикують таке рішення Берліна, вказуючи на те, що відправлення радіоактивних відходів до Росії, звичайно, буде більш дешевим способом, але не найбезпечнішим, оскільки у них є серйозні сумніви в їх надійності. Ці сумніви також активно підтримують і російські екологи. Деякі сховища в РФ не мають належного забезпечення.

На думку низки політиків, відправка радіоактивних елементів в Росію означає зняття з себе відповідальності, оскільки як буде зберігається це сміття на просторах Уралу або Сибіру, нікому не цікаво. Також нікому не цікаво, чи відповідають російські стандарти умов безпеки зберіганню подібних радіоактивних матеріалів.

За матеріалами inRight

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.