Новини світу. 29 листопада. Російські ЗМІ публікують WikiLeaks. США знали про підготовку нападу Грузії на Південну Осетію в 2008 році, проте не зупинили Тбілісі.

Wikileaks: США знали, що Грузія починає війну проти Росії

Йдеться в документах Wikileaks, опублікованим на сайті «Російського репортера».

Так, у телеграмах від середини липня йдеться про впевненість російської сторони, що Грузія здатна почати війну, при цьому також про намір Росії уникнути військового конфлікту.

«Ми віримо в його (Юрія Попова, посла з особливих доручень МЗС Росії – прим. “Газета.Ru”) щирість і в тому, що стосується бажання Росії тримати ситуацію під контролем, і в тому, що стосується здатності Грузії почати військові дії. І хоча більшість гравців, як видається, хотіли б уникнути війни, ймовірність помилитися в розрахунках, як і раніше велика», – йдеться в одній з телеграм.

В іншій своїй телеграмі посол США в Грузії Вільям Тефт пише, що переконував грузин «зберігати спокій, не гарячкувати і постаратися розрядити обстановку» вже після початку військових дій в Південній Осетії.

Далі Тефт поінформував Держдепартамент, що 30 автобусів з військовим попрямували на північ країни, а потім – про обстріл Цхінвалі. Втім, далі посол викладає версію, яку йому, за його ж твердженням, повідомила грузинська сторона про агресію з боку Південної Осетії.

Разом з тим, грузинські ЗМІ публікують інформацію, що російські ЗМІ почали фальсифікацію документів Wikileaks, що стосується конфлікту між Грузією та Південною Осетією 2008 року, посилаючись на телеграму посла США, де йдеться про початок військових дій увечері 6 серпня увечері в той час, як російська сторона зазвичай говорила про початок обстрілу Цхінвалі 7 серпня вранці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.