4 листопада. США. Сайт WikiLeaks, що спеціалізується на розкритті секретних матеріалів, погодився надати датським збройним силам майже 400 000 конфіденційних документів. Вони будуть використані в ході розслідування, яке ведеться в країні у зв’язку з негуманним поводженням з військовополоненими в Іраку.

“Датські військові звернулися з офіційним проханням надати їм доступ до цих матеріалів, так як вони не змогли отримати їх від НАТО, – сказала представник WikiLeaks Крістін Графнссон. – Ми вирішили передати їм інформацію, необхідну для датського розслідування”.

Раніше прем’єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен зажадав від міністерства оборони й командування збройних сил підготувати доповідь для парламенту у зв’язку з твердженнями, що датські сили в Іраку з відома свого ж уряду передавали місцевій владі іракських полонених, хоча знали, що вони піддаються загрозі тортур і смерті. Про це стало відомо в результаті публікації конфіденційних документів на сайті WikiLeaks, а також зізнань колишніх датських військовослужбовців в Іраку.

“Я приймаю всерйоз ці твердження, – наголосив Ларс Лекке Расмуссен. – І в мене єдина мета: якнайшвидше пролити світло на цю справу”.

Згідно з документами WikiLeaks, датські солдати повідомляли своїм командирам, що іракські офіцери б’ють полонених, проте командування коаліції вирішило, що це – внутрішня справа Іраку.

Джерело Делфи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.