Новини України. 30 листопада. Іспанія в 2008 році не була проти вступу України до НАТО, але хотіла поспостерігати за її розвитком.

Іспанія
Іспанія хотіла подивитися на розвиток України

Про це йдеться в документах посольства Іспанії від 14 травня 2007 року, оприлюднених WikiLeaks у вівторок ввечері.

“Зважаючи на Україну та Грузію, Іспанія не проти ідеї, що вони врешті решт стануть членами НАТО. Але, на думку Іспанії, краще на даний момент зачекати та подивитись, в якому напрямку вони вирішать рухатись”, – йдеться в документі.

Водночас Іспанія напередодні саміту 2008 року, який відбувся в Бухаресті, вважала, що НАТО має тримати двері відчинені для всіх європейських аплікантів, які відповідають умовам вступу.

Також в цьому документі представники посольства торкаються питання членства в НАТО країн балканського регіону.

“Міністерство оборони каже, що Балкани мають розглядатися як єдине ціле, не зважаючи на їхній різний рівень розвитку, оскільки важливо для майбутньої стабільності на Балканах зібрати їх в НАТО“, – йдеться в документі.

Як відомо, Україна в 2008 році покладала великі сподівання на Бухарській саміт. Тоді президент Віктор Ющенко сподівався, що Україна отримає План Дій щодо членства в НАТО.

Однак на саміті Україна так його і не отримала. Тоді було точно відомо, що Франція та Німеччина проти надання Україні ПДЧ.

За матеріалами УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.