Новини технологій. 23 листопада. Бездротовий інтернет нищить дерева.

комп'ютер в лісі, ноутбук
Виключи WiFi - врятуй ліс

Чергове дослідження шкоди радіовипромінювання сучасних пристроїв. Цього разу проведене вченими Вахенінгенского університету (Wageningen University), стосується, правда, не людей, а дерев. Приводом для нього стала зроблене п’ять років тому спостереження про непояснених аномаліях, що виникають на листяних деревах. Причому, ці аномалії не могли бути пояснені впливом бактерій або вірусною інфекцією.

Згідно з даними дослідників, зазначені аномалії, що включають в себе ростові мутації, тріщини в корі та закінчення соків, викликані радіовипромінюванням від численних Wi-Fi мереж. При цьому в Нідерландах близько 70% дерев, які ростуть у межах міста, демонструють симптоми хвороби, тоді як п’ять років тому це число становило лише 10%.

Відзначається також, що дерева, які ростуть у густих лісах, хворіють набагато рідше. Крім електромагнітного випромінювання, створюваного мобільними телефонами і Wi-Fi мережами, шкідливу дію на рослини в містах надають і дуже маленькі частинки, що викидаються вантажними та легковими автомобілями. Згідно з даними дослідження, дерева, які ростуть поблизу від джерела Wi-Fi сигналу, мають свинцевий відблиск листя, що викликано руйнуванням в них верхнього та нижнього епідермісу.

Джерело Ferra

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.