Новини світу. 21 листопада. Мадагаскар. Спроба повалення групою офіцерів мадагаскарської армії президента Ендрю Райоеліна завершилася невдачею.

Мадагаскар переворот
Військові-бунтівники здалися

За даними уряду країни, в ніч з суботи на неділю бунтівники здалися владі, яких підтримала більшість армійських підрозділів.

Як заявив прем’єр-міністр країни Каміль Вітал на прес-конференції в столиці Мадагаскару Антананаріву, 16 заколотників на чолі з полковником Чарльзом Андріанасоавіна здалися. Казарма, в якій знаходилися путчисти, була блокована вірними уряду військами.

Причиною невдачі путчу стало те, що виступ офіцерів проти президента Мадагаскару більша частина армії і поліції не підтримала.

Нагадаємо, 17 листопада група бунтівних офіцерів мадагаскарської армії заявила про вихід з підпорядкування президента країни й на прес-конференції заявила про відсторонення його від влади. Причиною перевороту стало побоювання, що Ендрі Райоелін може отримати на референдумі, який проводився 17 листопада, безстрокові повноваження, що перетворить його на диктатора.

Нагадаємо, що попередник Райоеліна – Марк Раваломанана, був повалений також в результаті військового перевороту в березні 2009 року.

Президент Ендрі Райоелін зробив спробу вступити в переговори з бунтівниками. В інтерв’ю місцевому телебаченню прем’єр-міністр країни Каміль Вітал закликав армію продемонструвати професіоналізм, дисципліну і виявити повагу до інститутів держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.