Новини України. 25 листопада. Низка норм Податкового кодексу могли б бути більш ліберальними, якби не жорстка позиція МВФ.

Олексій Плотніков
Олексій Плотніков: у всьому винен МВФ

Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков в інтерв’ю “Комсомольській правді в Україні”.

Верховна Рада прийняла оновлений варіант Податкового кодексу в першому читанні ще 7 жовтня. Друге читання очікувалося після 4 листопада. Однак до кінця жовтня в процес обговорення активно втрутився Міжнародний валютний фонд (МВФ), який вимагав спростити фіскальне адміністрування для бізнесу, але категорично заперечував проти лібералізації податкових ставок”, – сказав політик.

“Крім того, МВФ фактично заборонив істотно знижувати ставку податку на прибуток у 2011 році. Тому в наступному році цей податок знизиться не на 6% – до 19%, як цього хотів уряд, а на 2% – до 23%”, – уточнив парламентарій.

“Але нам все-таки вдалося домовитися про подальше плавне зниження податку на прибуток до 2014 року, коли він вийде на рівень 19%. Свої аргументи голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр озвучив під час податкового форуму. Головним чином вони зводяться до того, щоб Україна як один з головних боржників МВФ зниженням ставок не довела ситуацію до різкого збільшення дефіциту бюджету”, – резюмував Олексій Плотніков.

Нагадаємо, представники малого і середнього бізнесу вже четвертий день протестують на майдані Незалежності в Києві. Підприємці вимагають від Президента України ветувати Податковий кодекс. Віктор Янукович має прийняти рішення сьогодні.

За матеріалами Денги.ua

Ряд норм Податкового кодексу могли б бути більш ліберальними, якби не жорстка позиція МВФ. Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков в інтерв’ю “Комсомольській правді в Україні”.

“Верховна Рада прийняла оновлений варіант Податкового кодексу в першому читанні ще 7 жовтня. Друге читання очікувалося після 4 листопада. Однак до кінця жовтня в процес обговорення активно втрутився Міжнародний валютний фонд (МВФ), який вимагав спростити фіскальне адміністрування для бізнесу, але категорично заперечував проти лібералізації податкових ставок “, – сказав політик.

“Крім того, МВФ фактично заборонив істотно знижувати ставку податку на прибуток у 2011 році. Тому в наступному році цей податок знизиться не на 6% – до 19%, як цього хотів уряд, а на 2% – до 23%”, – уточнив парламентарій.

“Але нам все-таки вдалося домовитися про подальше плавне зниження податку на прибуток до 2014 року, коли він вийде на рівень 19%. Свої аргументи голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр озвучив під час податкового форуму. Головним чином вони зводяться до того, щоб Україна як один з головних боржників МВФ зниженням ставок не довела ситуацію до різкого збільшення дефіциту бюджету “, – резюмував О. Плотніков.

Нагадаємо, представники малого і середнього бізнесу вже четвертий день протестують на майдані Незалежності в Києві. Підприємці як і раніше вимагають від Президента України ветувати Податковий кодекс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.