Від сьогодні банки можуть списувати борги

Новини України. 8 листопада. Сьогодні набирає чинність постанова НБУ з приводу порядку формування банками резервів за кредитами та нарахованих відсотків по ним і списання безнадійної заборгованості.

Постанова № 424 зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 27 жовтня 2010 р. за № 998/18293 і набирає чинності з 7 листопада 2010. Розробка НБУ такого порядку передбачено нормами закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, з урахуванням змін, внесених Законом України від 20.05.2010 № 2275-VI.

Згідно з цим порядком банк має право списати за рахунок сформованого нею резерву кредитну заборгованість за умови її відповідності одночасно за наступними критеріями: заборгованість віднесена до категорії “безнадійна” відповідно до положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків, затвердженого постановою правління НБУ від 06.07.2000 № 279, до дати вступу в силу постанови № 424; фінансовий стан позичальника є незадовільним; прострочення платежів складають більше 90 днів.

Списання банком за рахунок сформованого резерву заборгованості за кредитами пов’язаних з банком осіб, а також заборгованості, що віднесена до категорії “безнадійна”, після вступу в силу постанови № 424 здійснюється відповідно до порядку за умови її відповідності хоча б одній з ознак безнадійної заборгованості, визначених податковим законодавством. При цьому списання безнадійної заборгованості за кредитами не є підставою для припинення вимог банку до позичальника. Банк зобов’язаний відшкодовувати списану їм заборгованість за рахунок резерву.

Джерело УБР

Від сьогодні банки можуть списувати борги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.