Новини світу. 15 листопада. Італія. Чотири члени уряду Італії, які підтримують голову Палати депутатів національного парламенту Джанфранко Фіні, подали у відставку зі своїх постів.

Уряд Берлусконі сиплеться

Про своє рішення члени уряду, які мають нову партію “Майбутнє і свобода для Італії” (БСІ – нещодавно створена Фіні), особисто повідомили місцеві ЗМІ.

Таким чином представники БСІ формалізували урядову кризу в Італії, про яку Фіні оголосив ще 7 листопада.

Короткі офіційні листи з повідомленням про відставку на адресу президента Республіки Джорджо Наполітано і прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі направили міністр з європейської політики Андреа Ронко, віце-міністр економічного розвитку Адольфо Урсо, заступник міністра сільського господарства Антоніо Буонфільо і заступник міністра з охорони навколишнього середовища Роберто Менія.

При цьому Буонфільо підкреслив, що даний крок є “остаточним і безповоротним”. За його словами, листи “складаються з трьох рядків і не містять ніяких коментарів”

Передбачалося, що чотири члени уряду від БСІ подадуть у відставку ще минулого тижня, але формальний початок урядової кризи було відкладено на декілька днів через участь Берлусконі у саміті G20 у Сеулі.

Про намір здійснити аналогічний крок оголосила і невелика італійська партія “Рух за автономію” (ДА), яка має в своєму розпорядженні посаду заступника міністра інфраструктури і транспорту в уряді Берлусконі.

Пояснюючи сьогоднішній крок прихильників Фіні, Урсо зазначив, що в разі призначення дострокових парламентських виборів в Італії БСІ зробить ставку на формування нової правоцентристської коаліції без Берлусконі, але з рядом центристських сил, що знаходяться зараз в опозиції.

Керівники БСІ готують разом з центристами спільний проект резолюції про недовіру уряду Берлусконі.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.