24 листопада. Рішення Стокгольмського арбітражу про повернення “Нафтогазом” природного газу компанії RosUkrEnergo підтверджено Верховним судом України. Поверненню підлягають 12,1 мільярда кубометрів газу.

РосУкрЕнерго
Верховний суд України зобов'язав "Нафтогаз" повернути газ RosUkrEnergo

Верховний суд України в середу, 24 листопада, підтвердив рішення Шевченківського суду міста Києва та Апеляційного суду, якими була підтверджена правомірність вердикту Стокгольмського арбітражу про необхідність повернення “Нафтогазом України” природного газу компанії RosUkrEnergo (RUE).

За даними інтернет-порталу Unian.ua, поверненню підлягають 12,1 мільярда кубометрів газу. Справа розглядала колегія суддів під головуванням Василя Гуменюка.

Швейцарський газотрейдер RosUkrEnergo подав позов до Стокгольмського арбітражного трибуналу, який своїм рішенням від 8 червня 2010 року зобов’язав “Нафтогаз України” повернути компанії газ, а також виплатити встановлений контрактом штраф у товарній формі в обсязі 1,1 мільярда кубометрів газу. Для виконання рішення Стокгольмського арбітражу RosUkrEnergo подала позов до українських судів.

Компанія RosUkrEnergo була створена влітку 2004 року “Газпромом” і Centragas Holding AG на паритетних засадах. Centragas Holding AG належить українським бізнесменам Дмитру Фірташу (90%) та Івану Фурсіну (10%). RUE у 2006-2008 роках виступала монопольним постачальником природного газу в Україні.

Нафтогаз України” об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Джерело Німецька хвиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.