Новини України. 25 листопада. Київ. 29 листопада в Київ прибуде делегація Венеціанської комісії на чолі з її секретарем Томасом Маркетом.

Суд, Феміда, Венеціанська комісія
Венеціанська комісія зробить свої висновки щодо Конституції України

Мета візиту – вивчення конституційної ситуації після скасування змін до Конституції, внесених у 2004 році.

Європейські експерти хочуть ознайомитися також з результатами судової реформи в Україні і концепцією реформи кримінальної юстиції.

Заплановані зустрічі членів делегації Венеціанської комісії з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, заступником глави адміністрації президента Андрієм Портновим і депутатом Сергієм Головатим.

За підсумками візиту експерти нададуть свої висновки та рекомендації.

Як відомо, приїзд європейських експертів був запланований заздалегідь.

5 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) звернулася до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку рішенню Конституційного суду щодо скасування політреформи 2004 року.

Тоді ж секретар Венеціанської комісії заявив про майбутній візит.

Він зазначив, що сформована в Україні ситуація, коли внесені до Конституції зміни скасовуються через стільки років, є незвичною для європейської практики.

При цьому Маркет відмовився коментувати заяви ряду українських опозиційних партій щодо того, що після рішення КС в Україні повинні відбутися нові вибори президента і Верховної Ради.

“Це дуже складне питання, оскільки ми маємо дуже незвичайну ситуацію. Ми дійсно не маємо європейського досвіду з цього питання”, – сказав він.

За матеріалами Дзеркало тижня, УП,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.