ЧАЕС і далі калічить

2 листопада. фото. На територіях, постраждалих від вибуху на Чорнобильській АЕC, зростає число вроджених вад у людей і у тварин.

Такі сенсаційні дані надав LifeNews професор В’ячеслав Коновалов, головний науковий співробітник Інституту розведення і генетики тварин Національної аграрної академії наук України.

Вчений наприкінці жовтня нинішнього року виступив з доповіддю «Генетичні аспекти Чорнобильської катастрофи» на міжнародній екологічній конференції в Києві. Його доповідь була на ній єдиним виступом, що стосувалася наслідків вибуху на АЕС.

– Атомне лобі наполегливо намагається прикрити тему шкоди Чорнобиля, – пояснив В’ячеслав Сергійович. – Але від фактів не піти, навіть через майже чверть століття радіація калічить живі організми.

74-річний професор Коновалов з тих вчених-подвижників, які бачачи небезпеку, б’ють у дзвін, не дивлячись на будь-які заборони. Відразу після Чорнобильської катастрофи В’ячеслав Сергійович приступив до збору біологічного матеріалу на постраждалих від радіації територіях.

– Як генетик, я тоді добре розумів, що запевнення президента Горбачова про те, що все вже в нормі – брехня, – говорить професор. – Радіація вражає репродуктивні органи, змушує гени мутувати. Чорнобиль – ця болюча рана багатьох поколінь. У мене були під контролем до дев’яти тисяч домашніх тварин. Відстежував їх потомство – і незабаром стало ясно, що вроджені каліцтва у худоби, яка зазнала радіоактивного зараження, виявляються набагато частіше. Вимушений забій стельних тварин показав, що з 120 корів у п’ятдесяти спостерігався аномальний розвиток плоду!

Генетик Коновалов зібрав унікальну колекцію виродків, яким позаздрить і Кунст-камера. На цих ненароджених істот не можна дивитися без страху. Радіація спотворила їх в утробі матері.

Джерело Life News

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.