Новини медицини. 11 листопада. Канцерогени, що містяться в тютюні, знайдені в сечі 90% дітей, які живуть із курцями батьками. При цьому дитячий організм набагато більше страждає від пасивного куріння, ніж організм дорослої людини.

діти, куріння, малюк
Пасивне куріння завдає значної шкоди здоров'ю дітей

Аналіз сечі дітей у віці від місяця до 10 років показав, що в середньому рівень тютюнових канцерогенів в організмі дітей становить 8% від рівня в організмі курців. Учені, що проводили дослідження, були шоковані цією цифрою: «Ми всі знали, що діти курящих піддаються впливу канцерогенів, але не думали, що до такої міри».

Для порівняння, у дорослої людини, яка живе з тими, що палять, рівень канцерогенів становить 1-5%.

Кількість сигарет, що викурюються батьками вдома, прямо пов’язана з рівнем канцерогенів у дитячому організмі. Також, чим нижчий соціальний та економічний статус сім’ї, а також рівень освіти батьків, тим більше шансів, що дитина піддається пасивному курінню.

«Дуже багато дітей живуть у будинку, де є мінімум один курець. Можливо, дорослі не цілком розуміють, якій небезпеці вони піддають здоров’я своїх дітей», – розповідають вчені.

До цих пір не зрозуміло, який довгостроковий ефект впливу канцерогенів на дітей. Можливо, ці речовини змінюють ДНК в клітинах, що може призводити до розвитку хвороб легенів і ракових захворювань.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.